Klaasje schreef:Het is echter wel zeer waarschijnlijk dat er een wissel opengereden is.
Dat lijkt me een wat voorbarige conclusie. Laten we hier niet teveel gaan speculeren.
Klaasje schreef:Het is echter wel zeer waarschijnlijk dat er een wissel opengereden is.





webguy schreef:En als een trein met "ongeveer 50km/u botst", dan lijkt het me toch dat bij die snelheid ATB-VV niet van toepassing is?
Daniel schreef:Klaasje schreef:Het is echter wel zeer waarschijnlijk dat er een wissel opengereden is.
Dat lijkt me een wat voorbarige conclusie. Laten we hier niet teveel gaan speculeren.
Geert schreef:Machinist: 'Ik vrees dat ik een rood sein heb gemist'
Geplaatst op: maandag 23 april 2012 00:57
Laatst bijgewerkt: maandag 23 april 2012 00:58
Het treinongeluk dat zaterdag in Amsterdam een 68-jarige vrouw het leven kostte en waarbij tientallen anderen zwaargewond raakten, is vermoedelijk veroorzaakt doordat de machinist van de stoptrein een rood sein negeerde. Volkskrant-redacteur Hein Janssen zat in de sprinter en zag haar de bestuurderscabine verlaten.
Janssen bevond zich tijdens het ongeluk in de eersteklascoupé direct achter de machinist. Hij beschrijft in de Volkskrant van maandag wat er gebeurde kort nadat de trein met een harde klap tot stilstand was gekomen. 'De deur van de bestuurderscabine gaat open en de machinist komt naar buiten, een vrouw van middelbare leeftijd. Ze kijkt enigszins verward om zich heen, en begint dan ineens te praten. Ik vrees dat ik een rood sein heb gemist, zegt ze. We zijn te verbijsterd om te antwoorden.'
Lees verder | Meer nieuws in dossier Treinramp Amsterdam 21 april 2012
De sprinter kan ook door rood zijn gereden doordat juist de Intercity door rood reed en die trein daarop in de route van de sprinter kwam. Het veilige sein voor de sprinter valt dan onverwachts terug naar rood. Het hoeft allemaal niet zo voor de hand liggend te zijn als het lijkt.deadlock schreef:Maaaarrrrrrr.... dan heeft de andere trein toch ook een ATB-signaal gehad? Er was een gesloten spoorstroomloop dus géén ATB-signaal.

M57 schreef:De sprinter kan ook door rood zijn gereden doordat juist de Intercity door rood reed en die trein daarop in de route van de sprinter kwam. Het veilige sein voor de sprinter valt dan onverwachts terug naar rood. Het hoeft allemaal niet zo voor de hand liggend te zijn als het lijkt.


Keer terug naar OV in West-Nederland
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten