Ad blocker gedetecteerd: Dit forum wordt mogelijk gemaakt door het tonen van reclames aan onze bezoekers. Helaas worden deze niet getoond en je ondersteunt onze website nu niet. Misschien wil je voor dit forum een uitzondering maken?
Bee schreef:Het station heet Boven Hardinxveld maar de plaats heet Boven-Hardinxveld. De situatie is gelijk aan die van Nieuw-Vennep, waar de plaatsnaam met een streepje is, maar de naam van het station zonder. Een streepje in de naam wordt in Nederland officieel alleen toegepast als de stationsnaam twee plaatsen bevat (zoals Ede-Wageningen of Driebergen-Zeist).
Maar zelfs als de plaatsnaam wél een streepje heeft, mag dat streepje niet in de stationsnaam? :?
Eigenlijk best vreemd, als je er zo eens over nadenkt.
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
Nee, dat is gewoon heel erg consequent zijn Nieuw-Vennep is één plaats, als dat met streepje op de borden stond zou het station volgens de logica de plaatsen Nieuw en Vennep bedienen
Barneveld Noord is sowieso een onzinnige naam, ik heb al eerder voorgesteld het Barneveld-Voorthuizen te noemen, naar de eigenlijke plaats die het meest van het station profiteert.
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
Ardan schreef:Nee, dat is gewoon heel erg consequent zijn Nieuw-Vennep is één plaats, als dat met streepje op de borden stond zou het station volgens de logica de plaatsen Nieuw en Vennep bedienen
De tijd dat op de borden stond welke plaats een station bediend ligt ook al achter ons... twee stations voor het station waarover de discussie begon hebben we nog het fraaie Hardinxveld Blauwe Zoom wat niet in Hardinxveld maar in Giessendam ligt (Wel in Hardinxveld-Giessendam dus, maar dan krijg je van die lange bordjes )
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Giessendam West dus eigenlijk gewoon, dat was ook de naam die men oorspronkelijk in gedachten had. Heeft echter nooit zo op de bordjes gestaan, daar was het eerst Blauwe Zoom zonder plaatsnaam.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Bee schreef:Barneveld Noord is sowieso een onzinnige naam, ik heb al eerder voorgesteld het Barneveld-Voorthuizen te noemen, naar de eigenlijke plaats die het meest van het station profiteert.
Meltrain schreef:Het station van Etten-Leur heet wel Etten-Leur. Dat zou dus eigenlijk Etten Leur moeten zijn.
Ett & Leur?
«Het station van Emden hoeft zich niet te verschuilen achter de stations van Stuttgart en Leipzig. Het zou mooi zijn als het dat desondanks deed.» — Max Goldt
erjeebee schreef:Meer inconsequentelijkheden: Nieuw Amsterdam, Mook Molenhoek en Breda Prinsenbeek
Breda-Prinsenbeek is terecht met een streepje, want het ligt tussen Breda en Prinsenbeek.
Dat Mook Molenhoekje zonder streepje is (volgens de NS) is wel héél vreemd.
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
erjeebee schreef:Meer inconsequentelijkheden: Nieuw Amsterdam, Mook Molenhoek en Breda Prinsenbeek
Breda-Prinsenbeek is terecht met een streepje, want het ligt tussen Breda en Prinsenbeek.
Dat Mook Molenhoekje zonder streepje is (volgens de NS) is wel héél vreemd.
Mook-Molenhoek is met een streepje inderdaad, staat ook op het bordje aldaar. Nuja, dan is aangetoond dat er ook fouten in de database van NS zitten.
Etten-Leur is een twijfelgeval, het kan goed zijn dat de stationsnaam nog afstamt van de tijd dat Etten en Leur twee plaatsen waren en nooit aan de huidige situatie is aangepast.
En nogmaals, Nieuw Vennep en Nieuw Amsterdam zijn wél consequent, ookal vindt erjeebee dat het dan niet klopt qua naam.
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
Had even de post gemist dat het beleid is om streepjes alleen als scheidingsteken te gebruiken en niet in plaatsnamen zelf, ook al bevatten die officieel een streepje. Nieuw Amstervennep is dan ok.
Etten-Leur en Mook Molenhoek blijven dan over als inconsequenties.
mja, ik vind Etten-Leur geen inconsequentie. Maar okee.
Het is dat Berkel-Enschot geen station heeft, maar zo zijn er echt wel meer plaatsen in Nederland waar het streepje gewoon in de plaatsnaam zit. En als dat zo is, wie is NS dan om daar wat anders over te bepalen?
(plaatsnaam) WEL EEN STREEPJE (andere plaatsnaam)
(plaatsnaam) GEEN STREEPJE (wijk, windrichting of centraal)
ook Nieuw Vennep en Nieuw Amsterdam vind ik dus zonder streepje moeten. Dat zijn namelijk voorbeelden van (plaatsnaam). Ohne weiteres.
Bee schreef:Mook-Molenhoek is met een streepje inderdaad, staat ook op het bordje aldaar. Nuja, dan is aangetoond dat er ook fouten in de database van NS zitten.
Nou, WAT een brekend nieuws
Etten-Leur is een twijfelgeval, het kan goed zijn dat de stationsnaam nog afstamt van de tijd dat Etten en Leur twee plaatsen waren en nooit aan de huidige situatie is aangepast.
Nee is geen twijfelgeval. Ooit was het (plaatsnaam) streepje (andere plaatsnaam) en nu is het (plaatsnaam). Dat het er morfologisch hetzelfde uitziet, ja, dat is zo.
En nogmaals, Nieuw Vennep en Nieuw Amsterdam zijn wél consequent, ookal vindt erjeebee dat het dan niet klopt qua naam.
Ooit hadden we in Nederland een station waarvan de naam bestond uit 3 woorden, waarbij er correct 1 streepje en 1 spatie gebruikt werden. Helaas is Schiedam-Rotterdam West tegenwoordig hernoemd.