Op zaterdag 22 en zondag 23 juli 2017 ben ik samen met reisgenoot Ruben naar Luxemburg afgetogen, meerdaagse reizen komen in mijn verslagen nooit voor, nu wel. In Nederland gebruikte ik mijn WeekendVrij abonnement. In België een tweetal go-pass 1's, 2 spotgoedkope grenskaartjes naar Luxemburg, en een dagkaart 1e klas van de CFL, een Dagesbiljee.
Natuurlijk heb ik ook een filmpje gemaakt:
Ik hoef nog maar 30 abonnees totdat ik er 500 heb, stille hint :X :')
We beginnen om 4 uur op station Almelo de Riet, om 15:15 was ik klaar met mijn werk (bezorgingen voor een supermarkt), en na wat inkopen en een bak leut was ik tegen vieren op dit station om naar huis te gaan, tijdens het wachten op de trein passeerde deze buffel op weg naar Zwolle. In december dit jaar valt het doek voor dit type trein en gaat Syntus/Keolis hier rijden met flirts.
Om 20:20 nam ik de trein naar Aml vanaf Borne, daar stapte ik over op de [serie=Sprinter|2017|(Enschede -) - Almelo - Apeldoorn7000[/serie] naar Apd die ik nam tot Dv, reisgenoot stapt in op Deventer Colmschate, tot Dvc doodde ik de tijd in de eerste klas van de DD-AR met een alcoholvrij biertje.
En hier staat die dan op Deventer, nog 3 haltes tot Apeldoorn, maar wij gingen hier verder per Intercity.
Een klein uurtje later was het donker en troffen we VIRMm 9411 op station Utrecht Centraal.
Er waren werkzaamheden tussen 's-Hertogenbosch en Boxtel, dus daar reden bussen, en die bussen doen er wat langer over dan de trein, daardoor ging de laatste bus vanuit Den Bosch naar Boxtel, niet naar Boxtel. Maar door naar alle intercitystations tot Maastricht/Heerlen. Het was een beetje een gedoe, maar uiteindelijk is alles gesplitst in twee bussen, onze bus, ging naar Eindhoven, Weert en Maastricht en de andere bus deed Eindhoven, Roermond, Sittard en Heerlen aan. Omdat dat zo makkelijker uitkwam.
En daar stond het spul dan in de rij op spoor 1, vrouw rechts vond het maken van de selfie wel leuk en wou er bij op.
De geplande aankomsttijd in Maastricht is 2:36, maar doordat we een aantal tussenstops konden overslaan kwamen we aan om 1:55 in maastricht, de volgende drie foto's heb ik uit mijn instagram-verhaal geplukt, maar wil ik toch in dit verslag stoppen.
Om 2:15 bereikten we de westelijke buitenwijken van Maastricht. Leuk zo in de nacht. Tussen al dat agressieve en dronken uitgaanspubliek. Gelukkig waren we met z'n tweeën.
Het lopen ging gewoon verder...
Het regende lichtjes, dus mijn koppie werd nat. Om 4:00 waren we in Mopertingen. Waar er nog brood in de broodautomaat zat en de straat volledig groen belicht was door een groen kruis van de plaatselijke apotheek.
En om half zes stonden we op station Bilzen. Een half uur voor de eerste trein van de dag! :Y
De zon kwam ook al op, mooi gezicht zo, mijn voeten waren er wat minder aan toe.
Omdat er zo vroeg nog geen treinen vanuit Luik richting Marloie/Troisvierges rijden op een zondag ochtend hadden we wat tijd over, dit deden we door in Herstal even uit te stappen.
Hier de trein die ons van Bilzen naar Herstal bracht.
En hier de volgende trein naar Luik, een klassiekje.
En niet veel later stonden we in Luik, tijd voor ontbijt, en tijd voor koffie.
Intussen was er ook een rechtstreekse trein naar Luxemburg aangekomen. Deze namen wij niet, wij reisden ''om'' via Marloie, waarmee je tien minuten later bent in Luxembrurg, die trein vertrekt 5 minuten later uit Luik dan de rechtstreekse trein.
Geen gezond, wel een bewust ontbijt. :')
En een uurtje later stonden we in Marloie, waar je een mooie aansluiting hebt op de IC naar Luxemburg.
Het interieur van de IC naar Luxemburg, deense neus hadden we. Leuke treintjes.
En na anderhalf uur in het neusje stonden we op station Luxemburg, met hier een line-up van: een CFL2000, een Frans dubbeldeksgeval, een CFL4000 (traxx) en een TGV Duplex.
Hier de trein waar we uit kwamen, met links ervan de stoptrein naar Kleinbettingen (laatste station voor Arlon).
Het station.
En hier de straat richting het centrum van de stad.
Het vertrekbord in de grote hal van het station. Onze volgende trein was de RB naar Berchem, Esch en Rodange. Brugge stopte hij niet. die flap is blijven haken van een ICT naar Blankenberge.
Er stond een TGV die naar Montpellier ging.
De trein naar Rodange werd gereden door twee stellen van het type 2200.
We reisden 1e klas, dus we mochten onze lange Nederlanse lichamen wringen in deze voor Franse mensen gebouwde regionale trein.
We waren uitgestapt op station Belval-Université, niet de mooiste plek om te komen. Wij gaven het al de bijnaam Luxemburg Bijlmer ArenA.
De zuiduitgang van dat station ligt in Frankrijk, leuk om te zijn voor 20 seconden, langer niet. Terug naar Luxemburg.
Op de terugweg uitgestapt in Bettembourg. Hier namen wij de RE uit Metz-Ville naar Luxemburg, die gelukkig met Luxemburgs materieel werd gereden.
Onze volgende trein was de RB naar Wasserbillig. Waarin ik even heerlijk heb liggen slapen.
Het interieur.
In Wasserbillig hadden we twee minuten keertijd op de RE uit Koblenz terug naar Luxemburg. Deze reed met Kiss.
Het interieur, 1e klas, we hadden de coupé voor onszelf, in alle Luxemburgse treinen hadden we die voor onszelf. Zegt voldoende.
Het uitzicht op de stad vanuit de trein, prachtig!
En dan hier de laatste binnenlandse trein die we namen, een Dosto. Tot Ettelbruck namen we deze trein.
Eerste klas met fatsoenlijke beenruimte.
En hier station Ettelbruck.
De eerste klas van de IC naar Luik en Liers, we reisden 1e klas tot Troisvierges, vanaf daar 2e klas tot Rottterdam Centraal.
In Luik stapten we over op de IC-1 richting Oostende, tot Leuven. Vanaf Leuven de IC naar Antwerpen-Centraal via Brussels-Airport-Zaventem, Mechelen en Antwerpen-Berchem (reed met Desiro, bah.).
In Antwerpen werd in recordtempo friet gehaald bij eethuis de laet op het Astridplein, direct weer de Benelux in, tot Rotterdam Centraal, vanaf daar met ICD naar Schiphol, overstappen op de IC naar Leeuwarden die met VIRMm reed, in Zwolle eruit, Ruben naar Dv met de [serie=Intercity|2017|Roosendaal - Nijmegen - Zwolle3600[/serie], ik naar Bn met de [serie=Sprinter|2017|Enschede - Nijverdal - Zwolle7900[/serie]. En einde rit, heerlijke dag gehad, helemaal gesloopt.
Maar het was het wel waard. Bedankt voor het lezen! *O* :pos: