Deel drie van deze driedelige serie waarin ik met een tienertoer door het land reis. In dit laatste verslag aanzienlijk minder foto's, dit omdat ik minder in bulk ben gaan schieten maar vaker in een overstaptijd van 8 minuten, drie fotootjes heb gemaakt. Ook ben ik voor de verandering maar eens in RAW gaan fotograferen waardoor de foto's er na de poetsbeurt vind ik mooier uit zien. Ook heb ik vandaag heel wat trajecten kunnen afstrepen van mijn "nog nooit bereden trajecten" lijst. Al met al een leuke laatste dag. Geniet van het verslag!
Kaartje van de route in een 8-vorm (daar slaat de titel dus op ):
Route afgelegd in volgorde: rood, blauw, groen, oranje, rood etc.
--
De dag begon weer in Lelystad waar ik op de trein naar Zwolle stapte, deze keer zonder zwart te rijden (A). De trein had overigens 5 minuten vertraging toen hij in Lelystad arriveerde wat mijn overstap van 4 minuten in gevaar bracht. Gelukkig zijn er 4 minuten vertraging ingehaald op de hanzelijn waardoor ik de trein naar Deventer kon halen. In Deventer, waar overigens (vermoed ik) ook een forumlid met een camera stond, ben ik op de sprinter richting Apeldoorn gestapt. Deze SGMm heb ik op het eindpunt gefotografeerd.
En niet veel later kwam ook de Intercity richting Amersfoort aan in Apeldoorn
Apeldoorn was niet toevallig gekozen, ik heb mijn oma namelijk beloofd nog een keer na de jaarwisseling langs te komen. In de 12 minuten die ik op mijn bus moest wachten heb ik nog wat foto's op het busstation gemaakt.
Syntus 5115 als lijn 91 richting Arnhem
Syntus 5203 die zonder lijnfilm het opstelterrein bij het busstation verlaat
Syntus 5008 op Businessline 14
Syntus 5005 als lijn 6 richting station
Syntus 5015 als lijn 3 richting station\
Breng 5417 die hier een iets wat grote fiets passeert
Syntus 5274 die van de opstelplaats richting het perron rijd om als lijn 201 naar Zwolle te gaan
De blauwe opstelplaats
En toen kwam de bus die mij naar mijn oma zou brengen aangereden. En dan van al het materieel, krijg ik een optare voorgeschoteld -o- . De 5313 als lijn 104 richting Harderwijk
Na een uurtje bij mijn oma te zijn geweest ging het rond half 1 weer richting het station. Daar stapte ik op de Intercity naar Amersfoort, waar ik overstapte op de valleilijn. Een traject wat ik gek genoeg nog nooit heb afgelegd. Vanaf Amersfoort ging het richting Ede-Wageningen.
Op het station Ede-Wageningen schoot ik ook, vind ik, mijn mooiste plaatje van de dag. Mede te danken aan de mooie laaghangende zon
Op het busstation van Ede-Wageningen stonden ook twee ex-HTMbuzz bussen die nu rondjes over de veluwe rijden.
De 5404 op lijn 85
En de 5408 op lijn 2
Ook vloog de 5110 nog even voor de lens langs
Op Ede-Wageningen ben ik op de Intercity gestapt die mij naar Utrecht zou brengen. En je zou het niet verwachten maar het was een VIRM
Naja, zo erg is het nou ook weer niet. De stoelen van een VIRM kunnen beter, maar je krijgt er geen rugpijn van ofzo. En ik vind altijd wel dat ze goed de schokken van de rails dempen. Maar mijn VIRM was niet de enige op Utrecht Centraal.
Nee er reden er wel meer....
Maar gelukkig was er 1 uitzondering in de saaie materieel variatie, en dat was de trein die ik naar Rotterdam nam. Een ICM3+ICM4. Overigens reed er op het zelfde traject ook een ICM-3+ICM-3+ICM3+ICM-3 rond :')
In Rotterdam overgestapt op zo'n zelfde ICM die mij netjes afzette in Dordrecht. Waar ik niet al te veel overstaptijd had waardoor er slechts 2 hybride volvo 7700's op pasten.
De 5425
En de 5417
Ik stapte vervolgens in een GTW van Arriva die mij over de Merwerdelingelijn naar Geldermalsen bracht.
En in Geldermalsen aangekomen stond de zon op haar mooist wat nog een aantal mooie slot plaatjes opleverden *O*
De trein die mij naar Utrecht bracht
En de beloofde mooie plaatjes :Y
Vanaf Geldermalsen ging het dus weer naar Utrecht Centraal, vanaf daar met de Sprinter richting Almere Centraal (man man man wat is dat station slecht belicht in het donker zeg), en tot slot bracht de Intercity naar Lelystad Centrum mij thuis.
Bedankt voor het volgen van deze reisverslag-serie. Ik hoop dat jullie er net zo veel van hebben genoten als ik. En misschien dat ik deze serie in de zomervakantie weer op pak :pos:
Tienertoer #3 | Achtsluiting [29 foto's]
Re: Tienertoer #3 | Achtsluiting [29 foto's]
Mooi hoor, met name de laatste twee foto's. :pos:
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
Re: Tienertoer #3 | Achtsluiting [29 foto's]
Bartjk. schitterend verslag man.
De oorzaak is belangrijker dan het gevolg.
Re: Tienertoer #3 | Achtsluiting [29 foto's]
Voor mijn gevoel ben je dagen onderweg geweest.
Mooi verslag, veel variatie, leuk ook die foto's met in de achtergrond de "Fotovakschool". :pos:
Mooi verslag, veel variatie, leuk ook die foto's met in de achtergrond de "Fotovakschool". :pos:
I used to think that my life was a tragedy, but now I realise, its a fucking comedy ; )
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 84 gasten