Daniel on tour #106: Brabantlinerpendels door 't Land van Heusden en Altena (8 foto's)
Geplaatst: za 15 okt 2016, 22:57
Vanwege de afsluiting van de Merwedebrug voor verkeer zwaarder dan 3,5 ton rijden de Brabantliners momenteel slechts tussen Breda/Oosterhout en Sleeuwijk Tol, waarvandaan een pendelbus via A27 - N322 en A2 de rit verder naar Utrecht voor zijn rekening neemt. 'n mooi bestemminkje om op een zaterdagmiddagje eens in beeld te brengen nadat de miezerregen weggetrokken was.
Na allereerst naar Utrecht gereisd te zijn bleek ik precies op het verkeerde kwartier daar aangekomen te zijn om de 387 naar Gorinchem te kunnen nemen. In plaats daarvan dan maar 'n klein ommetje gemaakt met de 388 naar Sliedrecht en daarvandaan de trein naar Gorinchem waarvandaan het als gebruikelijk per OV-fiets verder ging. Allereerst de binnenstad door gevolgd door een klein kwartiertje varen naar Woudrichem. Aldaar bleek het net niet haalbaar ook nog een plaatje van de reguliere lijn 121 te maken dus ging het maar gelijk door naar Giessen waar ik de N322 bereikte. Hoefde niet lang te wachten of de eerste pendelbus kwam voorbij: de uit de Hoekse Waard afkomstige TCR 558...
TCR 558 - Giessen, Almweg
Vanaf Giessen volgde ik de provinciale weg naar het volgende dorpje voor een plaatje van de bus in de tegenrichting. Dat zou de enige in Brabantse kleuren op de pendeldienst worden in de vorm van de TCR 562 die hier langs Waardhuizen komt...
TCR 562 - Waardhuizen, Almweg
Toen ik omkeek zag ik de volgende bus richting Sleeuwijk er al weer aan komen, dit keer gereden door een Hoekse Waardse Ambassador...
TCR 424 - Waardhuizen, Almweg
Vervolgens ging het via een wat verder van de weg geleden fietspaadje weer verder, ik had immers toch weer een half uurtje de tijd. Bij het dorpje Zandwijk kwam ik weer langs de N322 uit waarop ik de inmiddels op de weg terug naar Utrecht zijnde TCR 558 weer trof...
TCR 558 - Zandwijk, Almweg
Richting Sleeuwijk kwam aldaar de TCR 556 voorbij...
TCR 556 - Zandwijk, Almweg
Binnendoor ging het vervolgens parallel aan de A27 richting Sleeuwijk Tol. Aldaar kwam de volgende pendelbus uit Utrecht er alweer aan. Op weg naar Tol Oost komt de TCR 550 hier via het viaduct de A27 over...
TCR 550 - Sleeuwijk, Dijkgraaf den Dekkerweg
Vanaf de Tol ging het dan weer verder richting Sleeuwijk. Aldaar trof ik lijn 121 die de bestemming op z'n koersdisplay nooit zou bereiken...
Arriva 8990 - Sleeuwijk, Rijksstraatweg
Na de vorige foto was het dan weer een kwestie van een stukje rechtdoor en daarna linksaf om weer bij het pontje terug te belanden. Na een korte wachttijd kwam de Gorinchem VIII, die ik eerder ook al naar Woudrichem had, aangevaren...
Riveer Gorinchem VIII - Sleeuwijk
Na een lekker vaartochtje, het zonnetje was inmiddels doorgebroken dus was best lekker om even op het bovendek plaats te nemen, kwam ik dan weer in Gorinchem uit. Daar was nog wat tijd over die mooi besteed kon worden aan een OV-plaatje in de binnenstad. Op de Bagijnenwalstraat trof ik lijn 4...
Arriva 6035 - Gorinchem, Bagijnenwalstraat
Na het weer inleveren van de fiets kon ik vervolgens zo in de 387 stappen voor de terugweg naar Utrecht, daarvandaan nog 'n klein stukje per trein en ik was weer terug in Amersfoort.
Tot slot nog de aanvullende vervoerbewijsjes van dit rondje...
Na allereerst naar Utrecht gereisd te zijn bleek ik precies op het verkeerde kwartier daar aangekomen te zijn om de 387 naar Gorinchem te kunnen nemen. In plaats daarvan dan maar 'n klein ommetje gemaakt met de 388 naar Sliedrecht en daarvandaan de trein naar Gorinchem waarvandaan het als gebruikelijk per OV-fiets verder ging. Allereerst de binnenstad door gevolgd door een klein kwartiertje varen naar Woudrichem. Aldaar bleek het net niet haalbaar ook nog een plaatje van de reguliere lijn 121 te maken dus ging het maar gelijk door naar Giessen waar ik de N322 bereikte. Hoefde niet lang te wachten of de eerste pendelbus kwam voorbij: de uit de Hoekse Waard afkomstige TCR 558...
TCR 558 - Giessen, Almweg
Vanaf Giessen volgde ik de provinciale weg naar het volgende dorpje voor een plaatje van de bus in de tegenrichting. Dat zou de enige in Brabantse kleuren op de pendeldienst worden in de vorm van de TCR 562 die hier langs Waardhuizen komt...
TCR 562 - Waardhuizen, Almweg
Toen ik omkeek zag ik de volgende bus richting Sleeuwijk er al weer aan komen, dit keer gereden door een Hoekse Waardse Ambassador...
TCR 424 - Waardhuizen, Almweg
Vervolgens ging het via een wat verder van de weg geleden fietspaadje weer verder, ik had immers toch weer een half uurtje de tijd. Bij het dorpje Zandwijk kwam ik weer langs de N322 uit waarop ik de inmiddels op de weg terug naar Utrecht zijnde TCR 558 weer trof...
TCR 558 - Zandwijk, Almweg
Richting Sleeuwijk kwam aldaar de TCR 556 voorbij...
TCR 556 - Zandwijk, Almweg
Binnendoor ging het vervolgens parallel aan de A27 richting Sleeuwijk Tol. Aldaar kwam de volgende pendelbus uit Utrecht er alweer aan. Op weg naar Tol Oost komt de TCR 550 hier via het viaduct de A27 over...
TCR 550 - Sleeuwijk, Dijkgraaf den Dekkerweg
Vanaf de Tol ging het dan weer verder richting Sleeuwijk. Aldaar trof ik lijn 121 die de bestemming op z'n koersdisplay nooit zou bereiken...
Arriva 8990 - Sleeuwijk, Rijksstraatweg
Na de vorige foto was het dan weer een kwestie van een stukje rechtdoor en daarna linksaf om weer bij het pontje terug te belanden. Na een korte wachttijd kwam de Gorinchem VIII, die ik eerder ook al naar Woudrichem had, aangevaren...
Riveer Gorinchem VIII - Sleeuwijk
Na een lekker vaartochtje, het zonnetje was inmiddels doorgebroken dus was best lekker om even op het bovendek plaats te nemen, kwam ik dan weer in Gorinchem uit. Daar was nog wat tijd over die mooi besteed kon worden aan een OV-plaatje in de binnenstad. Op de Bagijnenwalstraat trof ik lijn 4...
Arriva 6035 - Gorinchem, Bagijnenwalstraat
Na het weer inleveren van de fiets kon ik vervolgens zo in de 387 stappen voor de terugweg naar Utrecht, daarvandaan nog 'n klein stukje per trein en ik was weer terug in Amersfoort.
Tot slot nog de aanvullende vervoerbewijsjes van dit rondje...