Vinny schreef:fogeltje schreef:Mag niet van de NS. Hetzelfde zag je in Maarheeze. Hermes moest met alle geweld van de NS lijn 173 gaan verslechteren omdat de NS anders Maarheeze niet zou bedienen. Bus moest dus oprotten, ook al wilde lang niet iedereen van Maarheeze naar Weert of Eindhoven. De bus was al langzamer, maar ook een stuk goedkoper en de NS weet dat de trein gewoon te duur is op die korte afstanden. En de overheid altijd maar roepen dat ze juist marktwerking willen hebben. Laat gewoon allebei een jaar naast en elkaar rijden en je ziet wel wat het rendabelste is.Pikobo schreef:Maar laat mensen zelf de keuze maken of ze om voor hen geldige reden toch de langzame bus verkiezen
De NS heeft gewoon minimumnormen voor de bediening van stations: Ze moeten minimaal 1000 reizigers per werkdag aantrekken anders wordt een station niet rendabel geacht. Veel overheden kiezen er daarom zelf voor om in hun concessievoorwaarden parallelliteit te schrappen, dit is o.m ook ingegeven door het succes wat Syntus in de Achterhoek heeft laten zien: Synergie Tussen trein en bus.
Zoals terecht wordt opgemerkt worden die parallelle lijnen ook daarvoor gebruikt en weinig voor vervoer van begin naar eindpunt. Er zijn nog verbindingen waarop parallel bussen en treinen rijden, en daar is ook geen probleem.