Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Voor zover ik weet zijn in Nederland stationsnamen als volgt: Een station wat voor een stadsdeel is, heeft geen streepje. Zo is het Utrecht Lunetten en Gouda Goverwelle. Stations die voor meerdere plaatsen zijn, hebben een streepje. Zo is het dus Ede-Wageningen en Horst-Sevenum. Het gaat zelfs zover dat het station van Nieuw-Vennep geen streepje in de naam heeft. Toch zijn er twee stations waarvan ik de naam niet snap, misschien dat iemand even mee wil denken over hoe dat zit :?
1. Koog-Zaandijk.
Google noemt het Koog-Zaandijk, de display in de sprinters noemen het Koog-Zaandijk, ook op NS.nl is het met een streepje. Maar de verschillende stationsbordjes zijn zonder streep. Leven die bordjes een eigen leven (vandalisme door het streepje te verwijderen?) of hoe zit het nu :? Zaandijk is een los dorp in de gemeente Zaanstad. Koog aan de Zaan ligt zuidelijker en heeft eigenlijk weinig aan het station volgens mij. De naam opzich is dus al twijfelachtig.
2. Rotterdam Lombardijen.
Google en NS.nl noemen het zonder streepje, het lijkt mij ook logisch dat het zonder streepje is. Maar waarom zijn de stationsbordjes op dat station het dan niet met elkaar eens? De helft bevat een streepje, en de andere helft niet? Opnieuw mogelijke vandalisme of toch wat anders. Lombardijen is geen zelfstandige plaats geweest in het verleden, dus daarmee is het streepje niet te verklaren.
Wie weet het antwoord op deze mysteries
1. Koog-Zaandijk.
Google noemt het Koog-Zaandijk, de display in de sprinters noemen het Koog-Zaandijk, ook op NS.nl is het met een streepje. Maar de verschillende stationsbordjes zijn zonder streep. Leven die bordjes een eigen leven (vandalisme door het streepje te verwijderen?) of hoe zit het nu :? Zaandijk is een los dorp in de gemeente Zaanstad. Koog aan de Zaan ligt zuidelijker en heeft eigenlijk weinig aan het station volgens mij. De naam opzich is dus al twijfelachtig.
2. Rotterdam Lombardijen.
Google en NS.nl noemen het zonder streepje, het lijkt mij ook logisch dat het zonder streepje is. Maar waarom zijn de stationsbordjes op dat station het dan niet met elkaar eens? De helft bevat een streepje, en de andere helft niet? Opnieuw mogelijke vandalisme of toch wat anders. Lombardijen is geen zelfstandige plaats geweest in het verleden, dus daarmee is het streepje niet te verklaren.
Wie weet het antwoord op deze mysteries
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Aanvulling:
Koog Bloemwijk is met streepje op de NS kaart volgens mij, iig anders dan dan Koog Zaandijk.
Bij Utrecht Terwijde hebben de borden op het noordelijke spoor (richting Gouda) wel een streepje en die op het zuidelijke (ricting Utrecht Centraal) niet. Of net andersom.
Bij Breda Prinsenbeek hebben de CTA's wel een streepje en de borden op de perrons niet.
Koog Bloemwijk is met streepje op de NS kaart volgens mij, iig anders dan dan Koog Zaandijk.
Bij Utrecht Terwijde hebben de borden op het noordelijke spoor (richting Gouda) wel een streepje en die op het zuidelijke (ricting Utrecht Centraal) niet. Of net andersom.
Bij Breda Prinsenbeek hebben de CTA's wel een streepje en de borden op de perrons niet.
Het is een spectrum.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Koog-Bloemwijk zou raar zijn, want de Bloemwijk is een wijk van Koog a/d Zaan en we hadden net besloten dat wijken géén streepje krijgen
Mijn foto's
This user loves deadlines. He loves the whooshing sound they make as they go by.
This user loves deadlines. He loves the whooshing sound they make as they go by.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Je hebt theorie en je hebt praktijk. In theorie verzinnen mensen allemaal prachtige regels over hoe het zou moeten zitten, in de praktijk worden bordjes besteld bij een of andere toko die de ballen verstand van spelling, grammatica of NS-regels heeft en zo ontstaan "foutjes"., misschien dat iemand even mee wil denken over hoe dat zit
Een streepje wel of niet op de goede plek is geen reden om bordjes te vervangen. Dat kost veel te veel geld en bovendien valt het niemand op.
Vergeet niet uit te loggen als u het forum verlaat of overstapt naar een andere website
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Dan was ik in de war met Zaandijk, ik vond het altijd al typisch waarom er een verschil in zat, maar dat is dan voor mij bij deze opgehelderd.tsov schreef:Koog-Bloemwijk zou raar zijn, want de Bloemwijk is een wijk van Koog a/d Zaan en we hadden net besloten dat wijken géén streepje krijgen
Het is een spectrum.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Vinny, het gaat er niet persé om hoe het op de bordjes staat, maar wat nu eigenlijk de juiste naam is. Het lijkt in de meeste gevallen wel voor de hand te liggen (Rotterdam Lombardijen zal echt wel zonder streepje zijn denk ik), maar soms ook niet.
Over Utrecht Terwijde zou ik zeggen dat het zonder streepje is, aangezien Terwijde geen zelfstandig dorp is. Breda-Prinsenbeek zou juist weer wel met een streepje moeten zijn, want Prinsenbeek is een aparte kern, maar deelt het station met een grote wijk van Breda. En beiden liggen in dezelfde gemeente.
Ik vind het alleen opvallend, kan toch?
Over Utrecht Terwijde zou ik zeggen dat het zonder streepje is, aangezien Terwijde geen zelfstandig dorp is. Breda-Prinsenbeek zou juist weer wel met een streepje moeten zijn, want Prinsenbeek is een aparte kern, maar deelt het station met een grote wijk van Breda. En beiden liggen in dezelfde gemeente.
Ik vind het alleen opvallend, kan toch?
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Prinsenbeek is een deelgemeente van Breda, en was tot de gemeente herindeling in Brabant zelfstandig. Breda-Prinsenbeek schrijf je dus met koppelteken.Karl schreef:Bij Breda Prinsenbeek hebben de CTA's wel een streepje en de borden op de perrons niet.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Formeel heb je in Nederland alleen gemeenten en deelgemeenten of stadsdelen. Kernen, dorpen of steden hebben geen wettelijke basis meer. Een station 'hoort' dan ook officieel de naam van de gemeente te dragen met als toevoeging een nadere plaatsaanduiding (wijk, straat, gebouw, windrichting, dorp, etc.) hetgeen (vaak) door de gemeente wordt bepaald. Ook hier weer: het is een eeuwigdurend geëmmer tussen allerlei mensen die hier 'iets' van vinden en vaak leidt het tot een behoorlijke puinhoop in de naamgeving.
En zeg nou zelf: Je zit toch ook niet te wachten op een stationsnaam: "Haarlemmermeer=Nieuw-Vennep"
En zeg nou zelf: Je zit toch ook niet te wachten op een stationsnaam: "Haarlemmermeer=Nieuw-Vennep"
Vergeet niet uit te loggen als u het forum verlaat of overstapt naar een andere website
- Geert
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 12543
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:43
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Nu we het er toch over hebben: waarom wordt Ede-Wageningen in sommige documenten (ProRail, IVW, ...) gespeld als Ede=Wageningen (met een is-gelijkteken dus)?
-
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 8674
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:58
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Dat wordt bij wel meer stations gedaan waar twee plaatsen een station hebben. Een ander voorbeeld kan ik effe niet meer bedenken
- Geert
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 12543
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:43
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Ik wel, Horst=Sevenum bijvoorbeeld ;) Maar waarom?
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
In mijn collectie bordjes op de perrons:
Met streepje waar dat niet hoort:
Barneveld-Noord
Emmen-Bargeres
Nijmegen-Lent
Utrecht-Terwijde
Zonder streepje waar dat wel hoort:
Breda Prinsenbeek
Koog Zaandijk
Met streepje waar dat niet hoort:
Barneveld-Noord
Emmen-Bargeres
Nijmegen-Lent
Utrecht-Terwijde
Zonder streepje waar dat wel hoort:
Breda Prinsenbeek
Koog Zaandijk
Laatst gewijzigd door Mark op do 30 okt 2008, 23:25, 1 keer totaal gewijzigd.
Berlin, meine Stadt, meine Liebe.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Staat mooier?
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Wat te denken van Rijssen-Holten=Rijssen en Rijssen-Holten=HoltenVinny schreef:en stationsnaam: "Haarlemmermeer=Nieuw-Vennep"
Berlin, meine Stadt, meine Liebe.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Oorspronkelijk: bij Ede=Wageningen en Driebergen=Zeist ligt het station in de eerste plaats, maar was die bedoeld voor de tweede. Voor Wageningen dus in Ede uitstappen en voor Zeist in Driebergen.Geert schreef:Ik wel, Horst=Sevenum bijvoorbeeld ;) Maar waarom?
Het is een spectrum.
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Ik neem aan dat jullie bij die bestelling aangeven wat er op de bordjes moet? en als hun dan die bordjes verkeerd drukken, moeten hun nieuwe maken toch?Vinny schreef:in de praktijk worden bordjes besteld bij een of andere toko die de ballen verstand van spelling, grammatica of NS-regels heeft en zo ontstaan "foutjes".
Als ik een naambord verkeerd had gemaakt betaalde mijn klanten hem ook niet en wilden ook een nieuwe (terecht overigens)
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
*kuch* Kesteren-Zuid *kuch* ;).
Proud Titans Supporter
Ach, zak er toch allemaal in
Ach, zak er toch allemaal in
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Ook Nijmegen-Lent is nog enigszins te verklaren, Lent is nu nog wel een dorp losstaand van Nijmegen. Pas in de toekomst worden daarn veel huizen gebouwd voor een nieuwe wijk van Nijmegen, en dan verdwijnt ook Lent als echt dorp.
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5863
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Dat is gewoon een andere schrijfwijze voor hetzelfde. Vooral handig als je een traject beschrijft. Dus bijvoorbeeld Utrecht CS-Bunnik-Driebergen=Zeist-Maarn-Veenendaal=de Klomp-Ede=Wageningen: je kan precies zien hoe de stations heten, ook als je alles aan elkaar schrijft.Geert schreef:Nu we het er toch over hebben: waarom wordt Ede-Wageningen in sommige documenten (ProRail, IVW, ...) gespeld als Ede=Wageningen (met een is-gelijkteken dus)?
"Laat je ledematen bewegingen maken"
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5863
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Haarlemmermeer=Nieuw Vennep dan he, station Nieuw Vennep is namelijk zonder streepje al wordt de plaatsnaam geschreven met streepje. In Drenthe hebben we nog zo'n geval: Nieuw Amsterdam.Vinny schreef:En zeg nou zelf: Je zit toch ook niet te wachten op een stationsnaam: "Haarlemmermeer=Nieuw-Vennep"
Het scrhijven als Nieuw-Vennep zou strikt genomen betekenen dat het een station is voor de plaatsen "Nieuw" en "Vennep".
"Laat je ledematen bewegingen maken"
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Doorgaant reiverkeer gestremtAking schreef:Ik neem aan dat jullie bij die bestelling aangeven wat er op de bordjes moet? en als hun dan die bordjes verkeerd drukken, moeten hun nieuwe maken toch?Vinny schreef:in de praktijk worden bordjes besteld bij een of andere toko die de ballen verstand van spelling, grammatica of NS-regels heeft en zo ontstaan "foutjes".
Als ik een naambord verkeerd had gemaakt betaalde mijn klanten hem ook niet en wilden ook een nieuwe (terecht overigens)
Vergeet niet uit te loggen als u het forum verlaat of overstapt naar een andere website
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
en wat wil je daarmee zeggen?
Of geef je hiermee toe dat je geen zinnig antwoord hebt en de fout dus bij het superieure prorail ligt?
Of geef je hiermee toe dat je geen zinnig antwoord hebt en de fout dus bij het superieure prorail ligt?
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Ik heb destijds zelf de foute stationsnaambordjes bij Glanerburg en Enschede de Eschmarke aangezwengeld. Ik heb nog steeds geen bevestiging dat het hersteld is
(Overigens zijn die dingen van NS poort. Om het makkelijk te maken)
(Overigens zijn die dingen van NS poort. Om het makkelijk te maken)
Vergeet niet uit te loggen als u het forum verlaat of overstapt naar een andere website
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
Zo zie je maar hoe belangrijk het is wat op stationsnaambordjes staat:
Deze middag reisde een mevrouw naar Zandvoort aan Zee. Op dat station staat alleen 'Zandvoort' op het bord. Aangekomen in Zandvoort, vraagt ze Gaat deze trein nog verder?, denkende dat verderop nog station 'aan Zee' zou liggen.
Deze middag reisde een mevrouw naar Zandvoort aan Zee. Op dat station staat alleen 'Zandvoort' op het bord. Aangekomen in Zandvoort, vraagt ze Gaat deze trein nog verder?, denkende dat verderop nog station 'aan Zee' zou liggen.
-
- Berichten: 73
- Lid geworden op: za 29 mar 2008, 12:30
- Locatie: Lokeren (belgie)
Re: Stationsnamen: Hoe zit het met het streepje?
in de eschmarke is een stationsnaambordje overdekt, en het andere bordje verdwenen
in glanerbrug staat een bordje er gewoon, en is het andere bordje overdekt
in glanerbrug staat een bordje er gewoon, en is het andere bordje overdekt
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 144 gasten