Ik vind de eerste eigenlijk de minst slechte. Eventueel kun je voor Hazenkamp nog Nijmegen weghalen.Roelof88 schreef:Wat vul je in bij bijvoorbeeld: Lijn 1 Nijmegen Plein 1944 - Molenhoek Beukenlaan
Een paar suggesties:
route=Nijmegen Plein 1944 - Nijmegen CS - Nijmegen Hazenkamp - Malden - Molenhoek
route=Nijmegen/Plein 1944 - Nijmegen/CS - Nijmegen/Hazenkamp - Malden - Molenhoek
route=Nijmegen: Plein 1944, CS, Hazenkamp - Malden - Molenhoek
route=Nijmegen (via Plein 1944 - CS - Hazenkamp) - Malden - Molenhoek
Invullen routeparameter
Re: Invullen routeparameter
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
Re: Invullen routeparameter
Optie 1 kan er mee door.
Optie 2 is lelijk met die dwarsstrepen
Optie 3 kan eventuerl ook.
Optie 4 zou ik gebruiken voor streeklijnen die een groot aandeel in het stadsvervoer hebben.
Optie 2 is lelijk met die dwarsstrepen
Optie 3 kan eventuerl ook.
Optie 4 zou ik gebruiken voor streeklijnen die een groot aandeel in het stadsvervoer hebben.
Elke dag van Gouda naar Spijkenisse v.v.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
Re: Invullen routeparameter
Als ik voor één van deze opties moet gaan, is dat voor optie 4. Waarbij ik CS wel zou uitschrijven.
Optie 1 zou kunnen, maar je zult wel voor de wijken Nijmegen moeten laten staan, want ik als buitenstaander heb geen weet van of Hazenkamp een wijk of plaats is.
Maar ik mis wel optie 5: Nijmegen - Malden - Molenhoek. Wat ook nog steeds duidelijk is en voor nadere beschrijving moet er gewoon worden gekeken op de pagina.
Optie 1 zou kunnen, maar je zult wel voor de wijken Nijmegen moeten laten staan, want ik als buitenstaander heb geen weet van of Hazenkamp een wijk of plaats is.
Maar ik mis wel optie 5: Nijmegen - Malden - Molenhoek. Wat ook nog steeds duidelijk is en voor nadere beschrijving moet er gewoon worden gekeken op de pagina.
I never understood decimals. I can't see the point.
Ik kan je naam niet meer herinneren, maar aub help me niet.
"The trouble with quotes on the internet is that you never know if they are real" - Abraham Lincoln
Ik kan je naam niet meer herinneren, maar aub help me niet.
"The trouble with quotes on the internet is that you never know if they are real" - Abraham Lincoln
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39219
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: Invullen routeparameter
Die vijfde optie is echter alleen duidelijk als er maar één lijn die route aflegt, anders zie je de verschillen alsnog niet op de concessiepagina.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: Invullen routeparameter
Ik ben voor optie 1 of 4. Ben er ook voorstander van niet te veel verschil te hanteren in opmaak tussen stads- en streeklijnen.
Re: Invullen routeparameter
Optie 4 vind ik ook wel prima, maar dan wel zonder het woord "via". Die lijn 1 rijdt niet via Plein 1944, maar begint / eindigt er.
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
Re: Invullen routeparameter
Eens :) .
Re: Invullen routeparameter
Als je bij optie 4 het woord via weglaat dan is er weinig verschil met een buslijn die soms een deel van de route overslaat.
Vergelijk:
route=Nijmegen (Plein 1944 - CS - Hazenkamp) - Malden - Molenhoek
met:
route=Zwolle - Lichtmis - Rouveen - Staphorst - Meppel (- Nijeveen - Veendijk - Halvelterberg - Steenwijk).
Het enige verschil is het streepje dat ontbreekt na het haakje.
Misschien dan komma's gebruiken:
route=Nijmegen (Plein 1944, CS, Hazenkamp) - Malden - Molenhoek
Leeuwarden: Busstation - Vosseparkwijk - Westeinde
i.p.v.
Leeuwarden: Busstation - Vosseparkwijk - Westeinde
Vergelijk:
route=Nijmegen (Plein 1944 - CS - Hazenkamp) - Malden - Molenhoek
met:
route=Zwolle - Lichtmis - Rouveen - Staphorst - Meppel (- Nijeveen - Veendijk - Halvelterberg - Steenwijk).
Het enige verschil is het streepje dat ontbreekt na het haakje.
Misschien dan komma's gebruiken:
route=Nijmegen (Plein 1944, CS, Hazenkamp) - Malden - Molenhoek
Dus de plaatsnaam bij een volledige stadslijn niet vetgedrukt?Frank schreef:Ben er ook voorstander van niet te veel verschil te hanteren in opmaak tussen stads- en streeklijnen.
Leeuwarden: Busstation - Vosseparkwijk - Westeinde
i.p.v.
Leeuwarden: Busstation - Vosseparkwijk - Westeinde
Re: Invullen routeparameter
Ik ben juist wél voor vetschrijven. Dan is snel duidelijk dat het een stadslijn is, en vooral van welke stad.
Ik doe ook maar wat
Re: Invullen routeparameter
Er is ook een voorstel gedaan om bij stadslijnen te beginnen met de plaatsnaam in vet en bestemmingen buiten deze stad in cursief, maar ik heb niet het idee dat het daardoor logischer wordt. Ik denk dat het vooral een kwestie van gezond verstand is bij het invullen en als daardoor opmaak geforceerd gebruikt moet worden gaat er wat mij betreft wat mis.
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39219
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: Invullen routeparameter
Ik ben ook niet echt voorstander van echt iets strikt voorschrijven in deze. Heb eerlijk gezegd nog nooit iets echt raars op de concessiepagina's zien staan als route dus blijkbaar werkt de huidige aanpak voor de naamgeving. Zie dan niet echt een reden om een bepaalde manier voor te schrijven, het gaat nu immers al verrassend consequent zonder richtlijn.
Sowieso is dit niet echt iets wat makkelijk in een vaste vorm te gieten is, daarvoor is de aard van gebieden te verschillend. En waar je in de ene stad dus een onderscheid niet hoeft te maken, kan dat in de andere juist wel weer relevant zijn.
Sowieso is dit niet echt iets wat makkelijk in een vaste vorm te gieten is, daarvoor is de aard van gebieden te verschillend. En waar je in de ene stad dus een onderscheid niet hoeft te maken, kan dat in de andere juist wel weer relevant zijn.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: Invullen routeparameter
Prima, dan gebruik ik (zo veel mogelijk) de routes zoals ze ook op de concessiepagina (en bij de (bus)stations) staan. :pos:
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
-
- OVNL-beheerder
- Berichten: 8732
- Lid geworden op: ma 13 jul 2009, 23:07
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: Invullen routeparameter
Weet iemand wat ik hier verkeerd doe in de routestrip bij Station Oostvaarders: http://wiki.ovinnederland.nl/wiki/Lijn_ ... ion_Buiten?
Of is het (nog) niet mogelijk om de nieuwe codes te gebruiken i.c.m. een extra tekst in de routestrip, achter de haltenaam?
Edit: probleem is inmiddels opgelost :)
Of is het (nog) niet mogelijk om de nieuwe codes te gebruiken i.c.m. een extra tekst in de routestrip, achter de haltenaam?
Edit: probleem is inmiddels opgelost :)
Payroll Officer bij RGF Staffing The Netherlands.
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 04-05-2024 --> 66 nieuwe foto's!
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 04-05-2024 --> 66 nieuwe foto's!
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
-
- OVNL-beheerder
- Berichten: 8732
- Lid geworden op: ma 13 jul 2009, 23:07
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: Invullen routeparameter
Misschien niet het juiste topic, maar goed...
We gebruiken in de routestrips nu RoutePlaats en RouteStation. Wordt die laatste alleen bij treinstations gebruikt of is het de bedoeling deze ook bij metrostations te gebruiken?
We gebruiken in de routestrips nu RoutePlaats en RouteStation. Wordt die laatste alleen bij treinstations gebruikt of is het de bedoeling deze ook bij metrostations te gebruiken?
Payroll Officer bij RGF Staffing The Netherlands.
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 04-05-2024 --> 66 nieuwe foto's!
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 04-05-2024 --> 66 nieuwe foto's!
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
Re: Invullen routeparameter
Alleen treinstations, want metrostations hebben geen categorieënstelsel zoals treinstations dat wel hebben.
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
Re: Invullen routeparameter
Wat mij betreft is RouteRijPlaats voldoende. Metrolijnen worden op de wiki in principe hetzelfde behandeld als buslijnen (dus niet elk jaar een nieuwe pagina). Scheelt ook een hoop categorieën. De enige metrolijn die al aangepast is, de Amsterdamse lijn 50, gaat hier ook vanuit.
-
- OVNL-beheerder
- Berichten: 8732
- Lid geworden op: ma 13 jul 2009, 23:07
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: Invullen routeparameter
Helder! Bedankt voor jullie antwoorden! (y)
Payroll Officer bij RGF Staffing The Netherlands.
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 04-05-2024 --> 66 nieuwe foto's!
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 04-05-2024 --> 66 nieuwe foto's!
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
- fogeltje
- Oud-beheerder OVNL
- Berichten: 6240
- Lid geworden op: zo 20 sep 2009, 14:15
- Locatie: Fogeltown
Re: Invullen routeparameter
Wat mij betreft de eerste. Overmatig kommagebruik vind ik lelijk en zou ik graag zo min mogelijk zien. Dan liever de plaatsnaam een paar keer extra.Roelof88 schreef:Wat vul je in bij bijvoorbeeld: Lijn 1 Nijmegen Plein 1944 - Molenhoek Beukenlaan
Een paar suggesties:
route=Nijmegen Plein 1944 - Nijmegen CS - Nijmegen Hazenkamp - Malden - Molenhoek
route=Nijmegen/Plein 1944 - Nijmegen/CS - Nijmegen/Hazenkamp - Malden - Molenhoek
route=Nijmegen: Plein 1944, CS, Hazenkamp - Malden - Molenhoek
route=Nijmegen (via Plein 1944 - CS - Hazenkamp) - Malden - Molenhoek
Daar sluit ik me bij aan.Frank schreef:Wat mij betreft is RouteRijPlaats voldoende. Metrolijnen worden op de wiki in principe hetzelfde behandeld als buslijnen (dus niet elk jaar een nieuwe pagina). Scheelt ook een hoop categorieën.
"Een touringcar is geen bus"
Re: Invullen routeparameter
U zegt wat? :XFrank schreef:Wat mij betreft is RouteRijPlaats voldoende. Metrolijnen worden op de wiki in principe hetzelfde behandeld als buslijnen (dus niet elk jaar een nieuwe pagina). Scheelt ook een hoop categorieën. De enige metrolijn die al aangepast is, de Amsterdamse lijn 50, gaat hier ook vanuit.
Ik heb met veel moeite ook alle Rotterdamse metrolijnen al aangepast hoor. (Maar wel met RouteRijPlaats idd.)
Maar even over het invullen:
In de handleiding van Roelof88 staat: "Bij lijnen die een stadsdienst rijden en vervolgens doorrijden naar een andere plaats de stad + halte- of wijknaam hanteren. "
Maar voor lijn 25 wordt dat dan:
Barendrecht Carnisselande - Rotterdam Zuidwijk - Rotterdam Randweg - Rotterdam Wilhelminaplein - Rotterdam Beurs - Rotterdam Centraal - Rotterdam Schiekade - Rotterdam SFG - Rotterdam Schiebroek
Een beetje overdreven lijkt me. :?
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
Re: Invullen routeparameter
Misschien is het woord 'richtlijn' niet helemaal goed gekozen, want ik bedoelde eigenlijk niet strikte regels, maar meer een aanwijzing/advies. Volgens mij is eerder al min of meer afgesproken om niet strikte regels te hanteren. Ik heb de zin in de handleiding gewijzigd.
Maar over bovenstaande lijn. De invulling is nu:
Carnisselande - Zuidwijk - Randweg - Wilhelminaplein - Beurs - Rotterdam Centraal - Schiekade - SFG - Schiebroek
Op stationspagina's is dit wel duidelijk, maar als je de routeparameter in de toekomst ook in andere overzichten wil gebruiken (bijvoorbeeld [wiki]Lijn 20 t/m 29[/wiki]) dan misschien niet, hoewel Rotterdam Centraal wel een indicatie geeft waar de lijn rijdt. Voor iedere halte / wijk Rotterdam zetten is inderdaad in dit geval te gortig. Misschien dan beginnen met Barendrecht Carnisselande, dan Rotterdam Zuidwijk en de rest zo laten?
Maar over bovenstaande lijn. De invulling is nu:
Carnisselande - Zuidwijk - Randweg - Wilhelminaplein - Beurs - Rotterdam Centraal - Schiekade - SFG - Schiebroek
Op stationspagina's is dit wel duidelijk, maar als je de routeparameter in de toekomst ook in andere overzichten wil gebruiken (bijvoorbeeld [wiki]Lijn 20 t/m 29[/wiki]) dan misschien niet, hoewel Rotterdam Centraal wel een indicatie geeft waar de lijn rijdt. Voor iedere halte / wijk Rotterdam zetten is inderdaad in dit geval te gortig. Misschien dan beginnen met Barendrecht Carnisselande, dan Rotterdam Zuidwijk en de rest zo laten?
Re: Invullen routeparameter
In de regio Parkstad rijden buslijn ook door veel verschillende wijken zoals Bleijerheide (Kerkrade), Kakert (Landgraaf) of Welten (Heerlen).
Hoe ga ik dan de route invullen, gewoon als plaatsnamen zijnde: Hoensbroek - Heerlen - Kerkrade of Hoensbroek - Heerlen - Welten - Kerkrade - Bleijerheide?
Hoe ga ik dan de route invullen, gewoon als plaatsnamen zijnde: Hoensbroek - Heerlen - Kerkrade of Hoensbroek - Heerlen - Welten - Kerkrade - Bleijerheide?
Elke dag van Gouda naar Spijkenisse v.v.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39219
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: Invullen routeparameter
Bij een andere lijn waar wijken op de route relevant zijn, lijn 14/15 tussen Dordrecht en Papendrecht, heb ik dat als volgt gedaan:
Oftewel bij de wisseling van plaats één keer de plaatsnaam erbij vermelden en verder gewoon alleen de wijknamen.Dordrecht Centraal Station - Staart West - Papendrecht Buitenwaard - Busstation - Wilgendonk - Oostpolder - Dordrecht Staart West - Centraal Station
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: Invullen routeparameter
In Antwerpen heb je het natuurlijk het megalomane busstation Rooseveltplaats. Op die pagina is alles nu mooi onderverdeeld in perrons en haltes. Maar met het sjabloon LijnTabel gaat dit wel teniet gedaan worden, dat zou jammer zijn. Hoe gaan we dit oplossen?
Elke dag van Gouda naar Spijkenisse v.v.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39219
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: Invullen routeparameter
Ik zou zeggen op dezelfde manier als bij stations met meerdere haltes. Redirect voor elk deel die verwijst naar de centrale pagina en dan op de lijnpagina de link naar die redirect opnemen bij RouteRijPlaats.
Zie bv. Barendrecht (dacht dat Utrecht al erg was, maar deze heeft er ook drie)
Zie bv. Barendrecht (dacht dat Utrecht al erg was, maar deze heeft er ook drie)
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten