OVer Missers in de Reisinformatie #40
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Nou eh. Bestemmingen afkorten is toch niet erg?koekje schreef:Pardon?
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
-
- Berichten: 6187
- Lid geworden op: vr 28 jun 2013, 22:05
- Locatie: Rotterdam
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
niet erg maar kan wel onduidelijk zijn. :Y
gaat het niet zoals het moet,moet het maar zoals het gaat.
je hebt het OV en je hebt de NS.
je hebt het OV en je hebt de NS.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Rotterdam C. is toch gewoon Rotterdam Centraal, of is dat niet duidelijk dan?
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Voor jou wel, maar het OV moet voor iedereen begrijpelijk zijn. Niet-frequente reizigers en toeristen hebben er naar mijn ervaring moeite mee.
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39183
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Rotterdam C. is dan nog een van de duidelijker afkortingen. Maar "Hrl Woonblvd" is ook op TBPs voorgekomen en is toch wat minder begrijpbaar.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Heerlen Woonblvd kan toch passen?
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5863
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Het kan ook net niet passen. Dit soort afkortingen zie je vaak in die verschrikkelijke 'scrollende' lijst met tussenstations op de TBP.
Het kan nog erger, als de plaatsnaam helemaal weggelaten wordt: "Oostvaarders" als eindbestemming, je moet ook maar net weten dat dat een wijk van Almere is...
Het kan nog erger, als de plaatsnaam helemaal weggelaten wordt: "Oostvaarders" als eindbestemming, je moet ook maar net weten dat dat een wijk van Almere is...
"Laat je ledematen bewegingen maken"
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Dat mot dan Almere O. worden
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
-
- OVNL-beheerder
- Berichten: 8665
- Lid geworden op: ma 13 jul 2009, 23:07
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Alsof ook maar iedere treinreiziger begrijpt wat er bedoeld wordt met "Almere O."
Payroll Officer bij RGF Staffing The Netherlands.
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 27-03-2024
Youtube:
https://www.youtube.com/ovinalmere1
Laatste update: 10-09-2023
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
Website:
http://ov-almere.weebly.com/
Laatste update: 27-03-2024
Youtube:
https://www.youtube.com/ovinalmere1
Laatste update: 10-09-2023
Keolis Almere:
http://ov-almere.weebly.com/keolis-almere.html
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Da's waar Misschien Almere Oostv.Milco schreef:Alsof ook maar iedere treinreiziger begrijpt wat er bedoeld wordt met "Almere O."
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Gewoon meuk fixen die wél Almere Oostvaarders (of wat dan ook) kan tonen.. :pos: :')
Leuker kunnen we het niet maken, makkelijker ook niet.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
De S kan toch nog wel achter de C?ArrivaBas schreef:Rotterdam C. is toch gewoon Rotterdam Centraal, of is dat niet duidelijk dan?
Dan loopt 'dat' gelijk aan wat op menig bus staat..
C kan nu ook voor 'Centrum' staan..
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Dat klopt... de Plan V toonde dat ook altijd op de koersrollen als hij daarnaartoe ging.Durashift schreef:De S kan toch nog wel achter de C?ArrivaBas schreef:Rotterdam C. is toch gewoon Rotterdam Centraal, of is dat niet duidelijk dan?
Dan loopt 'dat' gelijk aan wat op menig bus staat..
C kan nu ook voor 'Centrum' staan..
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5863
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Iedere treinreiziger begrijpt dan dat de trein naar Almere gaat.Milco schreef:Alsof ook maar iedere treinreiziger begrijpt wat er bedoeld wordt met "Almere O."
"Laat je ledematen bewegingen maken"
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Ja, maar naar waar in Almere. Almere heeft meer stations dan Dordrechtreisthijs schreef:Iedere treinreiziger begrijpt dan dat de trein naar Almere gaat.Milco schreef:Alsof ook maar iedere treinreiziger begrijpt wat er bedoeld wordt met "Almere O."
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
- Geert
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 12543
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:43
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Oostvaarders kan in heel Nederland liggen. Almere O. is in ieder geval afgebakend tot Almere, dat is toch een wat kleiner gebied.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Tja, op Schiphol staat gewoon de trein naar Kersenbgrd op de borden, met tussenstations zoals Lelylaan, Kogerveld, Weidevenne en Overwehere...
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Gelukkig is dat in elk geval nu 'Kersenboogerd' geworden. Hoewel in dat tijdperk wel de plaatsnaam getoond werd, kreeg je toen prachtige constructies als "Hoorn Kersenbgrd", "Utrecht Overvcht", "Veenendaal-De Kl" en "Leiden Lammensch". Ik moet zeggen dat ik dan wel snap dat de trein in Hoorn, Utrecht of waar dan ook komt, maar waar precies wordt zo ook niet duidelijk zonder enige kennis van de plaats of de stations.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Het probleem is dat die dingen maar 16 tekens per station aankunnen. Waarom dat er niet meer kunnen zijn, geen idee.
Ik doe ook maar wat
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
De lay-out is gewoon erg star en past zich niet aan bij de informatie die getoond moet worden. Dan krijg je dus dingen als Kapelle-Biezel terwijl er ruimte zat is voor die paar letters extra.
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5863
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Dat komt vast nog uit een tijd dat sommige computersystemen niet meer aankonden.Ardan schreef:Het probleem is dat die dingen maar 16 tekens per station aankunnen. Waarom dat er niet meer kunnen zijn, geen idee.
Dan kan het scherm wel groter zijn maar als er in de aansturing nog ergens een beperking zit...
(Hetzelfde zag je destijds ook bij de overstap naar het nieuwe model treinkaartje, daar werd ook altijd nog Utrecht Overvcht geprint terwijl er ruimte zat was)
Laatst gewijzigd door reisthijs op do 18 jun 2015, 11:14, 1 keer totaal gewijzigd.
"Laat je ledematen bewegingen maken"
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39183
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Wat zou je er nog meer op willen dan de volledige stationsnaam dan? Beter voorbeeld: op die kaartjes stond toen ook nog altijd "Dordrecht Stadsp". En bijvoorbeeld ook "Den Haag C.", maar dan juist weer wel "Utrecht Centraal".reisthijs schreef:(Hetzelfde zag je destijds ook bij de overstap naar het nieuwe model treinkaartje, daar werd ook altijd nog Utrecht Overvecht geprint terwijl er ruimte zat was)
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39183
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Weer heel wat anders qua misser: U-OV verwijst nu op posters in de bussen en ook op de website naar "de speciale folder" voor meer informatie over de dienstregeling met de Tour de France. Alleen is die "speciale folder" nog nergens te vinden... in de bussen heb ik 'm niet zien hangen en op de website kan je 'm niet downloaden.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
- Geert
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 12543
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:43
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #40
Dat is wel gek, want InfoPlus is nog niet zo heel oud. In ieder geval ruim na het tijdperk dat er nog op de bytes beknibbeld moest worden :) Voor elk station is de naam in 3 lengtes beschikbaar (korte naam, middellange naam en lange naam). Waarschijnlijk heeft NS voor de middellange naam gekozen omdat anders de tekstgrootte te klein wordt bij lange namen, maar het levert inderdaad wel een hoop onhandige afkortingen op. Voor zover ik weet is het in ieder geval geen systeembeperking, aan de achterkant komen alle naamvarianten in InfoPlus gewoon door.reisthijs schreef:Dat komt vast nog uit een tijd dat sommige computersystemen niet meer aankonden.Ardan schreef:Het probleem is dat die dingen maar 16 tekens per station aankunnen. Waarom dat er niet meer kunnen zijn, geen idee.
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 20 gasten