Als eerste ging ik met de trein naar Amsterdam Zuid, alwaar de lange reis naar Sittard kon beginnen. Voordat deze intercity binnenkwam, kon nog deze SLT op de foto op weg naar Almere:
Lekker vlot ging het vervolgens naar Sittard, om daar direct over te stappen op een SGMm naar Maastricht. Aldaar kon ik een foto maken van deze DD-AR met een GTW ernaast, met héél in de verte de Mat ’64-treinen die buiten dienst zijn:
Hierna liep ik snel naar één van de kopsporen, want ik had wat gezien! Er stond een gloednieuwe FLIRT:
Even later reed hij weg om elders in Limburg testritten te gaan rijden:
Ik kon even later nog de
Hierna ging ik met de stoptrein van Veolia naar Houthem-Sint Gerlach. Bij Maastricht Noord viel het me op dat de omroep het eerst had over ‘uitstappen rechts’ en even daarna pas ‘Volgend station: Maastricht Noord’ zei
In Houthem aangekomen liep ik naar de Meerssenderweg. Hier vandaan kun je leuke foto’s maken met een mooi uitzicht als achtergrond
Als eerste kwam de stoptrein naar Maastricht Randwyck langs:
Even later kwam in de andere richting de sneltrein naar Heerlen voorbij:
Op een nabijgelegen paadje (volgens Google Maps heet dit ook nog Meerssenderweg) kon ik wat dichter bij het spoor staan, alwaar de sneltrein naar Maastricht langs kwam rijden:
Even later was het tijd voor de stoptrein naar Kerkrade Centrum:
Weer wat later kwam de stoptrein naar Maastricht Randwyck langs:
Eenmaal terug bij het station kwamen eerst nog twee sneltrein voorbij. Eerst die naar Heerlen...:
...en daarna die naar Maastricht:
Hierna kwam mijn volgende trein voor een ritje naar Schin op Geul:
In Schin op Geul liep ik naar de Holleweg, waar een overweg van ligt waar op bepaalde dagen de stoomtreinen van de ZLSM rijden. Deze dag reden deze niet, maar de overweg heeft wel iets bijzonders. In één van de drie films van Flodder wordt opa (zogenaamd) door een trein overreden en deze scène is bij deze overweg gefilmd:
Hierna liep ik weer naar ‘beneden’, naar het dorp Schin op Geul, alwaar ik deze bus op de foto kon zetten die onderweg is naar Gulpen:
Eigenlijk had ik gepland om naar Klimmen-Ransdaal te gaan lopen, maar doordat ik zowat heel Schin op Geul had belopen, besloot ik meteen naar Heerlen te reizen. Voordat dit ging gebeuren, kon eerst nog een foto gemaakt worden van de stoptrein naar Maastricht Randwyck:
Even hierna kwam mijn trein, dezelfde die mij eerder deze dag van Maastricht naar Houthem-Sint Gerlach vervoerde:
In Heerlen kon ik een foto maken van deze dieseltrein als pendel naar Herzogenrath:
Onderweg naar Heerlen besloot ik vrij last-minute het oorspronkelijke plan te wijzigen. Ik zou via Simpelveld naar Vaals gaan, maar ik besloot met lijn 40 of 47 naar Gulpen te gaan en daarna door naar Vaals. In Heerlen besloot ik (de vertraagde) lijn 40 te nemen en dit was een goede keuze! Prachtige route via allerlei smalle weggetjes, pittoreske dorpjes en mooi uitzicht over het landschap. Het meest verbaasd was ik nog dat we in Elkenrade rechtsaf gingen tussen twee huizen door. Het weggetje was zó smal dat het wel een woonerf leek. :o
Helaas reed er een auto achter ons, anders had ik via het achterraam een foto van deze situatie gemaakt.
Uiteindelijk kwam ik dan in Gulpen. Vanaf hier ben ik langs de Rijksweg naar Wittem gaan lopen. Vlak voor het dorp kon ik deze ex-Brabantse bus op de foto zetten:
Op de Partijerweg in het dorp Wittem kon lijn 57 naar Maastricht op de foto:
Even verderop volgde weer een Ambassador op lijn 61 naar Vaals:
Vanaf busstation Vaals ben ik de grens overgestoken, waarna bus 5357 op de foto kon:
Duitse vervoerder Langen kwam even later voorbij met een Solaris:
Op weg naar Nederland rijden de ASEAG-bussen een beduidend smallere route, zoals hier te zien is op de Püngelerstraße:
Op de eveneens smalle Alter Vaalser Straße kon ik zelfs twee geledes op de foto zetten:
Weer terug in Vaals kwam deze rondritbus van Aachen langs; een voormalig BVG-bus:
Een stukje verderop, op de Bosstraat, kon ik even later bus 5105 op de foto zetten die bezig is aan het laatste stukje op lijn 61:
In de nabijgelegen Tentstraat wachtte ik deze bus weer op, om met lijn 61 via Vijlen naar Mechelen te rijden. Wederom een erg mooie route, hoewel ik ‘m al eerder bereden had.
In Mechelen stapte ik uit bij de halte ‘Zusterklooster’, waarna ik na even wachten deze zeven minuten vertraagde lijn 57 op de foto kon zetten op de Pastoor Ruttenstraat:
Bij de nabijgelegen halte wachtte ik deze bus weer op en op de terugweg, met nog drie minuten vertraging, stapte ik in voor wéér een mooie route. Ook deze route heb ik al eerder gehad, maar het is zeker een mooie route. :D
In Maastricht heb ik wat gegeten om daarna alvast de trein op de foto te zetten die me even later naar Utrecht Centraal zou brengen:
Toen zag ik dat er een VDL Citea van De Lijn op het busstation stond, dus even snel er naartoe gelopen en een foto gemaakt:
Nadat ik nog een foto maakte van lijn 50, waarvan de chauffeur druk in de weer was om kaartjes te verkopen aan een rijtje passagiers...:
...stapte ik in de intercity naar Utrecht. Vanaf daar besloot ik met de omgeleide [serie=Intercity|2016|Nijmegen - Amsterdam Centraal - Den Helder3000[/serie] naar Hilversum te reizen en vervolgens via Weesp naar Almere te reizen. En zo kwam deze leuke dag ten einde. :)
Bedankt voor het kijken! Mocht iemand een keer een reisje naar Limburg gaan maken, dan raad ik de lijnen 40, 57 en 61 zeker aan! :D