OVer Missers in de Reisinformatie #43
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39115
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Dit is iets wat bijna altijd mis gaat bij aangepast ingelegde treinseries, dan herkend de planner de doorkoppeling niet meer (wat overigens ook voor de borden op de perrons geldt, maar ik zie op OV-tijden dat al die treinen nu zijn aangepast naar "Utrecht Centraal" als bestemming)
Speelt al tijden, maar eraan gedaan heeft men nooit wat.
Speelt al tijden, maar eraan gedaan heeft men nooit wat.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Zo werden op Schiphol gisteren ook treinen naar Enschede aangegeven als 'Amersfoort Schothorst - rijdt niet verder dan Amersfoort'. De [serie=Intercity|2016|Amersfoort Schothorst - Duivendrecht - Schiphol Airport11600[/serie] werd in Amersfoort de [serie=Intercity|2016|Enschede - Den Haag Centraal1700[/serie] naar Enschede. Waarom dan niet op het hele traject het treinnummer in [serie=Intercity|2016|Enschede - Schiphol Airport1600[/serie] veranderen, zoals die op het andere halfuur gewoon rijdt?
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Hengelo CS en DRIS gaat ook echt niet samen...
Het hele jaar hebben de borden bij de busperrons nog niet het juiste aangeven, als ze überhaupt wat aangaven. Sinds vorige week woensdag is door werkzaamheden lijn 9 naar Enschede verplaatst van het perron aan het spoor naar voor aan het middenperron (C3). Echter geeft de DRIS op A1 nog doodleuk Enschede aan, terwijl daar nu 59 naar Tubbergen en 12 naar Groot Driene halteren, die weer worden aangegeven op C1... Nou is er wel een extra regeltje op de DRIS van C1 dat die lijnen op A1 stoppen en bij A1 dat 9 op C3 staat, maar daar let natuurlijk niemand op... Vorige week was men de juiste informatie aan het uploaden, maar dat duurt blijkbaar nogal even...
Vandaag dus ook weer een hoop mensen naar de juiste bus gestuurd. wel apart dat ze je dan niet geloven want "9 staat hier op het bord!" "Ja, maar kijk eens wat eronder staat..." "Ja maar hij komt toch hier, dat staat daar!" Zucht...
Wel apart is dan weer dat OVinfo wél de juiste perroninfo geeft bij de lijnen op Hengelo Centraal, dus het zit hem waarschijnlijk in de koppeling naar de DRISsen toe...
Het hele jaar hebben de borden bij de busperrons nog niet het juiste aangeven, als ze überhaupt wat aangaven. Sinds vorige week woensdag is door werkzaamheden lijn 9 naar Enschede verplaatst van het perron aan het spoor naar voor aan het middenperron (C3). Echter geeft de DRIS op A1 nog doodleuk Enschede aan, terwijl daar nu 59 naar Tubbergen en 12 naar Groot Driene halteren, die weer worden aangegeven op C1... Nou is er wel een extra regeltje op de DRIS van C1 dat die lijnen op A1 stoppen en bij A1 dat 9 op C3 staat, maar daar let natuurlijk niemand op... Vorige week was men de juiste informatie aan het uploaden, maar dat duurt blijkbaar nogal even...
Vandaag dus ook weer een hoop mensen naar de juiste bus gestuurd. wel apart dat ze je dan niet geloven want "9 staat hier op het bord!" "Ja, maar kijk eens wat eronder staat..." "Ja maar hij komt toch hier, dat staat daar!" Zucht...
Wel apart is dan weer dat OVinfo wél de juiste perroninfo geeft bij de lijnen op Hengelo Centraal, dus het zit hem waarschijnlijk in de koppeling naar de DRISsen toe...
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Er lijkt echt iets aan de hand met de Argos-borden. Vandaag op zowel Den Haag C als Utrecht C geen melding over de komende werkzaamheden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Op Den Haag C stond die storing wel op de T21.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Dan krijg je dus dit soort dingen.Daniel schreef:Dit is iets wat bijna altijd mis gaat bij aangepast ingelegde treinseries, dan herkend de planner de doorkoppeling niet meer (wat overigens ook voor de borden op de perrons geldt, maar ik zie op OV-tijden dat al die treinen nu zijn aangepast naar "Utrecht Centraal" als bestemming)
Speelt al tijden, maar eraan gedaan heeft men nooit wat.
Dit was die sprinter naar Roosendaal.
🍉
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Op Rotterdam Centraal stonden vanmiddag de werkzaamheden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe gewoon op de Argos-borden.
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39115
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Nee dat is wat anders. Da's het gevolg van de hardnekkige weigering van NS om bij aangepaste treinseries ook de eindbestemming aan te passen "omdat reizigers dan hun trein niet kunnen vinden". Dat terwijl de reisplanner alleen een "richting" en niet de eindbestemming geeft.Hainje schreef:Dan krijg je dus dit soort dingen.
http://i864.photobucket.com/albums/ab20 ... 5njz2i.png
Dit was die sprinter naar Roosendaal.
Tegelijk past men dan wel de tussenstations aan en krijg je naast jouw voorbeeld dus ook pareltjes als "Schiphol, via Duivendrecht, Schiphol en Leiden Centraal" of "Amersfoort, via Amersfoort en Schothorst".
Van diegene die ik noemde is bv. bij een naar Den Haag omgelegde [serie=Intercity|2016|Enschede - Schiphol Airport1600[/serie] het gevolg dat er "Rotterdam C., rijdt niet verder dan Utrecht C." op de borden komt omdat 'ie dan de koppeling aan de [serie=Intercity (vleugeltrein van (1)1700)|2016|Gouda - Rotterdam Centraal12800[/serie] in Gouda niet meer herkent.
Wat die ARGOS-borden betreft trouwens: die zijn nooit echt te vertrouwen geweest bij storingen die geen impact op het station waar ze hangen hebben. In Dordrecht bv. nooit storingen tussen Rotterdam en Utrecht op die dingen gezien, terwijl dat toch een best logische overstaprichting is (überhaupt zijn er vanuit Dordrecht in Rotterdam maar twee logische overstaprichtingen).
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5861
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
De reisplanner geeft al een tijdje als "richting" de eindbestemming aan. Dat is aannemelijk gedaan "omdat reizigers anders hun trein niet kunnen vinden" want eerst sloot de informatie in de reisplanner niet aan bij de informatie op de borden op het station.Daniel schreef:[ee dat is wat anders. Da's het gevolg van de hardnekkige weigering van NS om bij aangepaste treinseries ook de eindbestemming aan te passen "omdat reizigers dan hun trein niet kunnen vinden". Dat terwijl de reisplanner alleen een "richting" en niet de eindbestemming geeft.
Het was misschien beter geweest om de borden aan te passen aan de informatie in de reisplanner in plaats van andersom.
"Laat uitstappers voorgaan. Zij maken plaats voor u."
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Maar de [serie=Intercity|2016|Nijmegen - Schiphol Airport3100[/serie] komt toch ook twee keer langs Arnhem Berg en Arnhem West aansluiting?Daniel schreef:Dat schijnt een last-minute aanpassing geweest te zijn waarbij de trein in Arnhem van treinnummer wisselt, met dit onhandige gevolg voor de reisinformatie. Die treinnummerwisseling zou nodig zijn omdat dezelfde trein niet twee keer door hetzelfde dienstregelingpunt (in een ander bediengebied dan het punt waar kopgemaakt wordt) kan komen zonder dat de systemen in de war raken.
«Het station van Emden hoeft zich niet te verschuilen achter de stations van Stuttgart en Leipzig. Het zou mooi zijn als het dat desondanks deed.» — Max Goldt
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39115
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Aansluiten doet de informatie echter nu nogsteeds niet, want bij geplande aanpassingen door werkzaamheden is de eindbestemming (dus richting) in de reisplanner wel aangepast aan de actuele situatie. Op de TBPs gebeurt dat echter nog altijd niet.reisthijs schreef:De reisplanner geeft al een tijdje als "richting" de eindbestemming aan. Dat is aannemelijk gedaan "omdat reizigers anders hun trein niet kunnen vinden" want eerst sloot de informatie in de reisplanner niet aan bij de informatie op de borden op het station.
Plan bijvoorbeeld maar eens Utrecht - Arnhem voor komend weekend, krijg je keurig een IC richting Ede-Wageningen eruit. Maar je kunt er donder op zeggen dat op de TBPs "Nijmegen, rijdt niet verder dan Ede-Wageningen" zal staan.
Arnhem Berg komt die trein alleen langs, hij komt niet over dat dienstregelingpunt. En Arnhem West aansluiting ligt in hetzelfde PPLG als station Arnhem. Anhem Velperpoort en Velperbroek aansluiting niet.baladid schreef:Maar de [serie=Intercity|2016|Nijmegen - Schiphol Airport3100[/serie] komt toch ook twee keer langs Arnhem Berg en Arnhem West aansluiting?Daniel schreef:Dat schijnt een last-minute aanpassing geweest te zijn waarbij de trein in Arnhem van treinnummer wisselt, met dit onhandige gevolg voor de reisinformatie. Die treinnummerwisseling zou nodig zijn omdat dezelfde trein niet twee keer door hetzelfde dienstregelingpunt (in een ander bediengebied dan het punt waar kopgemaakt wordt) kan komen zonder dat de systemen in de war raken.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Dat laatste klinkt mij, als leek, logischer in de oren dan het eerste..Daniel schreef: (..)
Plan bijvoorbeeld maar eens Utrecht - Arnhem voor komend weekend, krijg je keurig een IC richting Ede-Wageningen eruit. Maar je kunt er donder op zeggen dat op de TBPs "Nijmegen, rijdt niet verder dan Ede-Wageningen" zal staan.
(..).
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Wat is het verschil tussen »over« en »langs«?Daniel schreef:Arnhem Berg komt die trein alleen langs, hij komt niet over dat dienstregelingpunt. En Arnhem West aansluiting ligt in hetzelfde PPLG als station Arnhem. Anhem Velperpoort en Velperbroek aansluiting niet.
«Het station van Emden hoeft zich niet te verschuilen achter de stations van Stuttgart en Leipzig. Het zou mooi zijn als het dat desondanks deed.» — Max Goldt
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Ik rij met de auto wel langs een weiland, maar niet over een weiland.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Met een C1 niet nee, maar met een Land Rover
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Het was alleen maar een voorbeeld van het verschil tussen langs en over. Niet mijn auto beledigen
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Met de [serie=Intercity|2016|Nijmegen - Amsterdam Centraal - Den Helder3000[/serie] en de [serie=Intercity|2016|Nijmegen - Schiphol Airport3100[/serie] kom je ook 2x door dienstregelpunt Ahb, dus dat is het verschil niet. De verklaring is inderdaad dat Arnhem, Arnhem Berg en Arnhem West Aansluiting binnen hetzelfde PPLG (Primair Procesleidingsgebied) vallen, waardoor het systeem het verband kent tussen de eerste doorkomst en de tweede doorkomst (omdat de aankomst- en vertrekregel ook in het gebied zitten). Bij Velperbroek Aansluiting (dat in een ander PPLG zit) mis je dat, waardoor het systeem niet weet of je de eerste of de tweede keer onderweg bent.
Je schijnt dat trouwens wel op de een of andere manier aan te kunnen passen, maar dat is niet makkelijk en dus niet voor een paar ICE's in een weekendje te doen.
Een van de Argos-borden van Den Haag C toonde vandaag trouwens de werkzaamheden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe, de andere was zwart en dus kennelijk stuk.
Je schijnt dat trouwens wel op de een of andere manier aan te kunnen passen, maar dat is niet makkelijk en dus niet voor een paar ICE's in een weekendje te doen.
Een van de Argos-borden van Den Haag C toonde vandaag trouwens de werkzaamheden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe, de andere was zwart en dus kennelijk stuk.
-
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 8674
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:58
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Er blijkt een storing met die dingen, onduidelijk of al was opgelost.
OVer Missers in de Reisinformatie #43
Vanwege Moerdijk is men al de hele dag aan het splitsen en combineren in Gouda. In het weekend vinden mensen dat ingewikkeld maar is het standaard verwerkt in de reisinformatie. Maar nu dus niet. Dus regent het daar opgeheven treinen richting Utrecht en verder en spoorwijzigingen richting Rotterdam (van 8 naar 8a) en Den Haag (van 10 naar 8b). Een verdere uitleg aan de reizigers dat er gesplitst gaat worden op spoor 8 wordt ook niet gegeven, en het bord van spoor 8a hangt nog op spoor 8b, vooral handig als het deel naar Rotterdam zes bakken heeft.
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Maar dat betekent bijvoorbeeld ook dat treinen naar Rotterdam eerder vertrekken in Utrecht? Weer typisch de onverschillige NS om dat totaal niet van te voren communiceren.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Inderdaad, wordt in Ut trouwens wel omgeroepen, dus dat loopt daar nog redelijk. Er is trouwens wel een mannetje bijgezet om mensen op de juiste trein te helpen.
-
- Berichten: 198
- Lid geworden op: di 18 jan 2011, 01:23
- Locatie: Krommenie
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Er gaat ook ieets niet goed op Ddr richting Dordrecht Zuid
er staat dit
17:30
8 min.
Dordrecht Zuid
via Dordrecht Zuid
Stopbus i.p.v. trein 987020
17:30
8 min.
Lage Zwaluwe
via Lage Zwaluwe
Snelbus i.p.v. trein 986816
dit komt van deze link af https://www.rijdendetreinen.nl/vertrekt ... tijd=beide
er staat dit
17:30
8 min.
Dordrecht Zuid
via Dordrecht Zuid
Stopbus i.p.v. trein 987020
17:30
8 min.
Lage Zwaluwe
via Lage Zwaluwe
Snelbus i.p.v. trein 986816
dit komt van deze link af https://www.rijdendetreinen.nl/vertrekt ... tijd=beide
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
De HC van trein 2214 was er niet helemaal bij vanochtend:
- Op Leiden Centraal kon je overstappen op de stoptrein naar Voorschoten, Hillegom en Haarlem
- Hij meldde ook dat de 2214 verder zou rijden naar Aerdenhout, Sloterdijk en Amsterdam Centraal.
- Op Leiden Centraal kon je overstappen op de stoptrein naar Voorschoten, Hillegom en Haarlem
- Hij meldde ook dat de 2214 verder zou rijden naar Aerdenhout, Sloterdijk en Amsterdam Centraal.
Elke dag van Gouda naar Spijkenisse v.v.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
In het weekend vaak ergens in Nederland aan het wandelen.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Gaat niets fout hoor., want er zijn herstelwerkzaamheden op de Moerdijkbrug (A) . Alleen dat via X is overbodig.david_meyer24 schreef:Er gaat ook ieets niet goed op Ddr richting Dordrecht Zuid
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
-
- Berichten: 198
- Lid geworden op: di 18 jan 2011, 01:23
- Locatie: Krommenie
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #43
Dat bedoel ik.
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 11 gasten