OVer Missers in de Reisinformatie #3
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Bij Veolia Haaglanden past Sorry, geen dienst kennelijk niet op de bus: daar staat dus Sorry geen dien. Geen gezicht. :neg:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Er wordt in de trein ook vaak genoeg Amstel of Amstelstation omgeroepen, verder zonder Amsterdam. Zullen wel Amsterdamse machinisten zijn
Raadpleeg de praktische modaliteiten staande op de achterzijde van dit bericht voor het indienen van een reactie.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Je hoort ook vaak:"'Alexander', 'Blaak', 'Lombardijen', 'Mariahoeve', of gekker nog: 'De Laan'.
Het lijkt wel alsof NS met de nieuwe InfoPlus-CTA's ervoor gezwicht is, want die geven ook alleen de toevoeging (zoals hierboven) aan zonder de plaatsnamen ervoor. Net zoals treinen die onderweg gesplitst worden, tegenwoordig verdeeld zijn in een A- en B-sectie, ook op stations waar de sporen dat helemaal niet hebben, zoals Ehv. Slordig vind ik dat... :neg:
Het lijkt wel alsof NS met de nieuwe InfoPlus-CTA's ervoor gezwicht is, want die geven ook alleen de toevoeging (zoals hierboven) aan zonder de plaatsnamen ervoor. Net zoals treinen die onderweg gesplitst worden, tegenwoordig verdeeld zijn in een A- en B-sectie, ook op stations waar de sporen dat helemaal niet hebben, zoals Ehv. Slordig vind ik dat... :neg:
Vallend blad maakt rails glad.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
"Sloterdijk" en "de Lelylaan" schijnen in de 2600 en 3900 voorschreven te zijn, omdat het woord Amsterdam voor elke toerist gezien wordt als het Centraal Station
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Het wordt wel aangeraden, maar het staat nergens voorgeschreven dat het moet. Je ziet idd vaak toeristen bij Asdl twijfelend in de deuropening staan, denkend: "Nah, it's too small for a Central Station..." op Ass met koffers de trein uitkomen en vervolgens op het fluitsignaal toch maar weer de trein in te vliegen om op Asd met een gerustgestelde blik uit te stappen.
Overigens roep ikzelf wel altijd netjes de volledige stationsnaam om, zelfs in: "Den Haag Laan van Nieuw Oost Indië" (A)
Overigens roep ikzelf wel altijd netjes de volledige stationsnaam om, zelfs in: "Den Haag Laan van Nieuw Oost Indië" (A)
Vallend blad maakt rails glad.
-
- Berichten: 6431
- Lid geworden op: do 13 mar 2008, 02:09
- Locatie: Reisdorf - Luxemburg
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Vergeet het land er niet bij om te roepen, anders geeft dat Indië weer verwarring bij toeristen.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Terwijl ik vanmorgen op het station even vluchtig een railblaadje aan het doorlezen was viel mijn oog op een artikel over de TPB's: alleen bij de achtervoegsels - Noord, - Oost, - Zuid, - West, - Centrum of - Centraal wordt de plaats erbij genoemd, bij de rest niet, Den Haag HS uitgezonderd. Of dit een softwarefoutje is of niet, weet ik niet, dat ben ik vergeten. In ieder geval is het dus duidelijk waarom bijvoorbeeld op Ht de s3600 wordt aangekondigd met 'stopt ook in Lent, Elst en Arnhem Zuid'.
Verder zal de uitrol steeds verder gaan, van momenteel het zuiden, via de brede Randstad, dan naar het noorden/oosten van het land.
En voor wie de logica van het alterneren nog niet doorhad... Als de via-stations op drie regels passen, worden ze gewoon zo weergegeven, past dat niet, dan gaat het per enkele regel alternerend.
Verder zal de uitrol steeds verder gaan, van momenteel het zuiden, via de brede Randstad, dan naar het noorden/oosten van het land.
En voor wie de logica van het alterneren nog niet doorhad... Als de via-stations op drie regels passen, worden ze gewoon zo weergegeven, past dat niet, dan gaat het per enkele regel alternerend.
Ik doe ook maar wat
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5863
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Natuurlijk is het geen fout, zonder deze uitzonderingen was het helemaal niet meer te volgen geweest. Zeker op trajecten waar je veel achtervoegselstations tegenkomt (ik zie het al voor me in Rotterdam, dan krijg je dingen als de Sprinter naar "West via Centrum, Nieuwland, Oost, Centrum, West en Maassluis").Ardan schreef:Of dit een softwarefoutje is of niet, weet ik niet, dat ben ik vergeten.
Een eindbestemming weergeven zonder plaatsnaam is overigens nooit handig, zou verstandig zijn daar ook een uitzondering voor te maken.
"Laat je ledematen bewegingen maken"
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
"De Sprinter naar Strand rijdt via Haven."
(Het gebeurt niet, maar zou wel grappig zijn.)
(Het gebeurt niet, maar zou wel grappig zijn.)
Ik reis ongeveer 3x/week van Dt naar Dvd (of Asdz) en terug.
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39192
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Op Utrecht Centraal heeft men nu een bandje draaien over de wijzigingen m.i.v. 13 juni. Dit bandje meldt dat de treinen naar Amsterdam en Schiphol en de spitstreinen naar Amersfoort van andere sporen vertrekken i.v.m. de verbouwing van het station, voor meer info wordt naar de reisplanner verwezen.
Kijk ik net in de reisplanner, zie ik dat het juist de spitstreinen uit Amersfoort (s12500 en s12700 naar Rotterdam dus) naar spoor 5 verhuizen
Kijk ik net in de reisplanner, zie ik dat het juist de spitstreinen uit Amersfoort (s12500 en s12700 naar Rotterdam dus) naar spoor 5 verhuizen
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
"De Riet" en "Drienerlo" hoor je hier ook vaker zonder plaatsnaam inderdaad. Maakt ook weinig uit, iedereen weet toch wel wat er mee bedoeld wordt ;)
Berlin, meine Stadt, meine Liebe.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Nee, dat foutje doelde ik niet puur op Gv, maar op dat hele gebeuren van plaatsnamen weglaten op zich.reisthijs schreef:Natuurlijk is het geen fout, zonder deze uitzonderingen was het helemaal niet meer te volgen geweest. Zeker op trajecten waar je veel achtervoegselstations tegenkomt (ik zie het al voor me in Rotterdam, dan krijg je dingen als de Sprinter naar "West via Centrum, Nieuwland, Oost, Centrum, West en Maassluis").Ardan schreef:Of dit een softwarefoutje is of niet, weet ik niet, dat ben ik vergeten.
Een eindbestemming weergeven zonder plaatsnaam is overigens nooit handig, zou verstandig zijn daar ook een uitzondering voor te maken.
Maastricht Randwyck staat op de TPB's ook aangegeven met alleen 'Randwyck'. Amfs idem dito :? Ik vind het slordig allemaal...
Ik doe ook maar wat
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Ik vind het storend als het het eerste station binnen een plaats betreft. En eindpunten moeten wat mij betreft altijd met plaatsnaam erbij.
- reisthijs
- Donateur
- Berichten: 5863
- Lid geworden op: ma 31 mar 2008, 19:35
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Een ander foutje hebben ze al wel verbeterd: gisteren werd nog omgeroepen dat de vertreksporen vanaf maandag 14 juni zouden veranderen, vanochtend was er blijkbaar een nieuwe omroep opgenomen waarin het wel gewoon "vanaf zondag 13 juni" is. Maar het ging dus wel nog steeds over spitstreinen naar Amersfoort...Daniel schreef:Op Utrecht Centraal heeft men nu een bandje draaien over de wijzigingen m.i.v. 13 juni. Dit bandje meldt dat de treinen naar Amsterdam en Schiphol en de spitstreinen naar Amersfoort van andere sporen vertrekken i.v.m. de verbouwing van het station, voor meer info wordt naar de reisplanner verwezen.
Kijk ik net in de reisplanner, zie ik dat het juist de spitstreinen uit Amersfoort (s12500 en s12700 naar Rotterdam dus) naar spoor 5 verhuizen
"Laat je ledematen bewegingen maken"
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39192
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Overigens staat het wel goed in de folder die vandaag op Utrecht Centraal uitgedeeld werd.
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Ook in de bus is het gewoon "Station Drienerlo". Maar dan zit je natuurlijk ook in de Enschedese stadsdienst... Hengelo Oost wordt meen ik ook gewoon omgeroepen als "Station Oost", zo staat ie in elk geval wel in Infoxx genoemd.Mark schreef:"De Riet" en "Drienerlo" hoor je hier ook vaker zonder plaatsnaam inderdaad. Maakt ook weinig uit, iedereen weet toch wel wat er mee bedoeld wordt ;)
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Klopt zo heet die halte ook. Maar in de bus roepen ze bij het grote stat dan wel weer "Hengelo station" om.
Waarom is het trouwens "Enschede Centraal" en "Almelo Centraal" maar "Hengelo station NS"?
Waarom is het trouwens "Enschede Centraal" en "Almelo Centraal" maar "Hengelo station NS"?
Berlin, meine Stadt, meine Liebe.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Omdat Connexxion niet helemaal spoort wat dat betreft . Almelo Centraal, wat een giller.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
En ondertussen is de afkorting voor Enschede Centraal in Infoxx esdns, net als hlons voor Hengelo. Almelo kom ik niet, maar zal wel hetzelfde zijn.
Nog zoiets leuks, alle bussen met eindbestemming Enschede centraal hebben dat er ook voorop staan, behalve lijn 7, die dan weer met Station als bestemming rondrijdt...
Nog zoiets leuks, alle bussen met eindbestemming Enschede centraal hebben dat er ook voorop staan, behalve lijn 7, die dan weer met Station als bestemming rondrijdt...
- Daniel
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 39192
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:29
- Locatie: Amersfoort
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Vanmiddag op Utrecht Centraal deze omroep: "Vanwege het klamme weer kunnen sommige borden boven de perrons onjuiste informatie geven. Kijk voor de juiste informatie op de gele vertrekstaten of raadpleeg een servicemedewerker"
Even later weer het bandje over het aankomende wijzigingsblad met nogsteeds dezelfde fout erin
Even later weer het bandje over het aankomende wijzigingsblad met nogsteeds dezelfde fout erin
Schapekop in de Keistad
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Dagelijks Amersfoort - Veenendaal-De Klomp en weer terug...
Mijn foto's: https://www.flickr.com/dbleumink/
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Ik had vanavond een geupdate SLT, die bij binnenkomst in Gvc alle overstaprichtingen noemde en opeens begon te hakkelen dat: "De Sprinter naar Amsterdam Centraal vertrekt van spoor 7." Een blik op de halaanwijzer en verhip, het klopte ook nog. Behalve dan dat het geen Sprinter maar een Sneltrein had moeten zijn, want ze bedoelde de s2600.
Vallend blad maakt rails glad.
- Geert
- OVNL-bestuurslid
- Berichten: 12543
- Lid geworden op: zo 09 mar 2008, 16:43
- Locatie: Utrecht
- Contacteer:
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Ah, dat is wel hip :-). Benieuwd of op de schermen in de trein dan ook een overzicht komt te staan van alle aansluitingen.
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Dat staat er inderdaad :D Vorige week op de Baarnse lijn gezien :D
Ik doe ook maar wat
Re: OVer Missers in de Reisinformatie #3
Klopt, zoals Ardan zegt. Er verschijnt dan een soort halaanwijzer op de displays, die ook nog actueel dus niet statisch is.
Ik had ook gelezen dat ze die eeuwige perron-gong weg zouden halen, maar die zit er nog wel in (althans bij het stel dat ik had dan, de m2626). Al was dat niet echt een bezwaar, want toen ik op Gd stond, moest de IC naar Rtd nog naast ons binnenkomen en ik kon via de buitenluidsprekers de mensen op het perron ook informeren. En met die gong erbij lijkt het dan net de 'echte' perron-omroep. Alleen dan niet in stereo, maar in mono.
Ik had ook gelezen dat ze die eeuwige perron-gong weg zouden halen, maar die zit er nog wel in (althans bij het stel dat ik had dan, de m2626). Al was dat niet echt een bezwaar, want toen ik op Gd stond, moest de IC naar Rtd nog naast ons binnenkomen en ik kon via de buitenluidsprekers de mensen op het perron ook informeren. En met die gong erbij lijkt het dan net de 'echte' perron-omroep. Alleen dan niet in stereo, maar in mono.
Vallend blad maakt rails glad.
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 51 gasten